جاذبه های گردشگری دبی

26 ارديبهشت 1396

جاذبه های گردشگری دبی

parkabi.jpg

جاذبه ها یکی از استراتژی های مهم امیرنشین دبی برای سرازیردلار به امارات متحده می باشد. گردشگری دبی بیشتر برای  خرید است اگر چه جذابه مدرن و تاریخی نیز دارد. در سال ۲۰۰۷ میلادی شهر دبی ۸مین شهر توریستی جهان بود. در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۵۵ میلیون مسافر از دبی بازدید کردند.

دبی مشهورترین شیخ نشین در میان شیخ نشین های 7 گانه کشور امارات متحده عربی است.درامد اصلی آن از منطقه آزاد جبل علی و گردشگری است.بخش زیادی از درامد شهر دبی توسط صنعت گردشگری تامین می شود.دبی به پایتخت مرکز خرید خاورمیانه مشهور است که بیش از 70 مرکز خرید دارد.

جاذبه های گردشگری فرهنگی دبی

برای گردشگران دبی فرهنگ بعد خرید اولویت دارد.مناطظریی از فرهنگ قدیم در اطراف نهرها مشاهده می شود بناهای اطراف رودخانه نشانه فرهنگ این شهر قدیمی است.دهکده غوص  و میراثی، ماهیگیری را به نمایش میگذارد.از دیگر مناطق گردشگری فرهنگی به خانه شیخ سعید المکتوم، موزه دبی ( در سال 1971 ایجاد شده شامل عتیقه جات می باشد که از آفریقا و کشورهای آسیایی از طریق تجارت به دبی وارد شده اند)،مسجد شندغه 2000 سال قدمت دارد، منطقه ستکیه  و روستا اشاره کرد.تاریخ این روستا به 2 یا 3 هزار سال قبل بر میگردد و شامل 30 ساختمان که در 110 کیلومتری جنوبی شهر دبی دبی قرار دارد.

city-dubai7.jpg

جاذبه های تفریحی دبی

دبی پارک های زیادی دارد که مهم ترین آنها: آکواونچر،لیچرلاند، وایلد وادی و پارک آبی آتلانتیس است.

پارک وایلد وادی دبی

یکی از محبوب ترین پارک های آبی دنیا است که بین هتل برج العرب  و ساحلی جمیرا قرار دارد.بزرگترین استخر موج دار خاورمیانه با ارتفاع 1.5 متر در 5 شکل مختلف ایجاد می کند، رودخانه ای بطول 360 متر که می توانید با تویوپ های مخصوصی روی آن شناور باشد.این پارک آبی چندین رستوران و مرکز خرید دارد.

waild.jpg

پارک آبی آتلانتیس دبی

در داخل محوطه هتل معروف آتلانتیس قرار دارد که معروف ترین آن استخر زیگورت آن است این استخر بسیار زیبا است  و نماد زیگورات هایآمریکای جنوبی و مشابه آن هاست.این پار آبی در جزیره جمیرا قرار دارد.

park-abi-atlantis.jpg

 

پارک آبی آکواونچر دبی

 مساحت این پارک آبی 169974 متر مربع است که دارای امکانات سرسره های آبی، حوضچه های موج شنا، تیوب سواری، زمین بازی، رودخانه آبی سیلابی، سواحل اختصاصی و ... از خدمات این پارک آبی است.

مناطق دبی

دبی تنها بخشی از منطقه کویری در امارات است که به همین نام شکل پیدا می کند.از اینجا مناطق اصلی شهر و مناطق دور افتاده هستد.

city-dubai.jpg

نهر دبی

نهر طولانی (خور دبی) شریان که در اطراف شهر دبی قرار دارد و رونق پیدا کرده است.برای تجارت، ماهیگیری و گردشگری بطور مداوم برای رفت و آمد کردن از نهر استفاده می کنند.با وجود تخریب و ساخت و ساز  که در شهر دبی صورت گرفته این رود توانسته بعنوان یکی از مناطق پرجمعیت در دبی و یک شاهراه شلوغ باقی مانده است.

city-dubai1.jpg

دیره دبی

دیره یکی از مناطق دبی است که ترکیبی از سنت با مدرن می باشد.در غرب آن کوچه های باریک که در آن eateries ارزان برای مغازه های پرفروش است.در شرق منطقه دیره از طریق نهر برای بارگیری و تخلیه محموله خود را پیدا کنید.در کنار آنها ساختمان های پر زرق و برق شیشه و فولاد برج های کسب و کار منطقه دیره رو به رشد است.مناطق دیدنی منطقه دیره شامل مرکز شهر دیره، پارک گلف دبی، قایق بادبانی، باشگاه تنیس،روستاها ، جشنواره، حلی برای فروشگاه، رستوران ها و سرگرمی است.

city-dubai2.jpg

بر دبی

بر دبیتوسط پیش آمدگی خلیج فارس به داخل خشکی که مشابه رودخانه‌است وخور نامیده می‌شود به دو قسمت تقسیم شده‌است، قسمت غربی این تقسیم که قسمت قدیمی تر شهر است بر دبینامیده می‌شود و قسمت شرقی آن بر دیره نامیده می شود.بر دبی یک منطقه شلوغ بازرگانی است که در این منطقه بناهای تاریخی دبی از جمله AL-Fahidi منطقه تاریخی  wind-towered است.

در دبی خانه دیوان ( دفتر حاکم) در آن مسائل مربوط به دولت تصمیم گیری می شود. در حال حاضر این قلعه قدمی بعنوان یکی از مناطق گردشگری است که مسافران تور دبی می توان از آن بازدید کنند.این منطقه یک مرکز شلوغ برای کسب و کار، یک بازار نساجی، یک خیابان پر از مغازه ها الکترونیک، به علاوه بسیاری از بلوک های آپارتمانی مسکونی و همچنین بسیاری از ازeateries  در فضای باز و کافه قلیان در امتداد نهر وجود دارد.

city-dubai3.jpg

عود متا دبی

یک منطقه عمدتا مسکونی در دبی است این منطقه دارای امکانات تفریحی و آموزشی است.مغازه درجه یک در شهر مصر باستان که در وفی شهر وجود دارد، رستوران ها بسیار عالی در اهرام این نزدیکی هست.امکانات تفریحی دبی شامل بولینگ، اسکیت روی یخ، سواری کابل ماشین، سرزمین عجایب و پارک آبی و روزانه کشتی شام لنج از بوم روستای توریستی است.در این شهر یک مرکز بهداشتی درمانی وجود دارد.

city-dubai4.jpg

شیخ زاید دبی

به سمت جنوب غرب از مرکز تجارت میدان ابوظبی، معروف 12-خط جاده شیخ زاید به موازات ساحل قرار دارد.هتل ها، مراکز خرید، دفتر و آپارتمان های خیره کننده و شیشه ای دارد.

city-dubai5.jpg

جمیرا دبی

جمیرا یک منطقه ساحلی مسکونی در امارات متحده عربی است.این منطقه دارای خانه های ویلایی است.منطقه جمیرا به سه منطقه جمیرا 1،2،3 تقسیم شده است.این منطقه یکی از مناطق گردشگری دبی است که گردشگران تور دبی می توانند از این منطقه بازدید کنند.دو هتل شیک برج العرب و جمیرا پیچ در انتهای این خیابان وجود دارد.در این منطقه گالری های هنری، بوتیک ها، پارک ها، ساختمان اپرا وجودد دارد.مجموعه از مراکز ، سالن زیبایی و کافه ها در این منطقه لذت ببرید.جمیرا دارای یک پارک ساحلی که مسیر مناسبی برای دوچرخه سواری در کنار ساحل است.

city-dubai6.jpg

دبی جدید

دبی جدید یکی از مناطقی است که برای اولین بار اجازه مالکیت اموال خارجی دارد، دبی جدید از چندین تحولات مسکن توسعه یافته و مارینا دبی و دریاچه برج جمیرا دارای ارتفاع بیش 200 متر است و داخل آن مناطق مسکونی کم ارتفاع توسط دریاچه ها، مراتع و زمین گلف احاطه شده است.

 

موزه های دبی

موزه دبی

موزه اصلی در دبی، امارات متحده عربی است.در سال 1787 در آل فهیدی فورت ساخته شده و قدیمی ترین ساختمان موجود در دبی است.این موزه توسط پادشاه دبی در سال 1971 با هدف ارائه روش های سنتی زندگی در امارت دبی افتتاح شده است.به هنگام ورود به قلعه می توان صفحه نمایش های مختلف را بازدید کرد.از قلعه یک مسیر به به گالری ها، که نمایش فرهنگ عمومی از زمین، به خصوص در 1800sوجود دارد.این شامل آثار باستانی محلی و همچنین آثار مکشوفه از کشورهای آفریقایی و آسیایی که با دبی معامله شد همچنین وجود مس در زندگی امارات مربوط به دوره قبل از وجود نفت و آثار کشف شده مربوط به 3000 قبل از میلاد است.در سال 2007، موزه دبی 1800 بازدید کنندگان استقبال روزانه، با مجموع سالانه 611840 و در ماه مارس سال 2008، موزه 80،000 بازدید داشته است. بین ماه آگوست تا ماه آوریل سال 2013بیش از 1 میلیون  بازدیدکننده داشته است.

Dubai-Museumand-Al-Fahidi_Fort1.jpg.jpg

موزه Al Fahidi Fort

Dubai-Museumand-Al-Fahidi_Fort.jpg

این موزه در چند مرحله ساخته شده است که قدیمی ترین برج در سال 1787 ساخته شده  و جز بناهای قدیمی امروز است.این قلعه برای محافظت از رویکردهایی که به سمت زمین صورت می گیرد استفاده می شود. در طول تاریخ بعنوان کاخ فرمانروایی ، یک پادگان و زندان، در سال 1969 شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم  درخواست صدور نامه ای به شیخ بدر محمد الصباح، رئیس دفتر دولت در کویت، برای یک متخصص موزه به دبی ارسال می شود برای کمک به احداث موزه شده است.

Al Fahidi Fort بصورت مربعی شکل است.این سنگ های مرجانی در چند مرحله ساخته شده است. دو توپ محافظت از دروازه اصلی به قلعه بر روی دیوار شرقی، آراسته شده توسط پرچم از دبی و امارات متحده عربی است.سالن های داخلی قلعه ذارای سه خط است. در دروازه اصلی و خانه های دفتر فروش بلیط یک سالن است. حالی که برخی دیگر مجموعه ای از سلاح های قدیمی و اسلحه از دوره های مختلف تاریخی همراه با یک مدل از شهر در سال 1820 میلادی است.آلات موسیقی سنتی نیز در کنار یک ویدیو از موسیقی فولکلور نمایش داده شود. العریش به طور کامل از برگ های نخل بافته شده است که شامل صندلی و وسایل خانه ولوازم و اشیا توسط مردم محلی در گذشته استفاده شده است.العریش ویژگی های طراحی برج باد مجزا، برای تهویه هوا در روزهای قبل از برق استفاده می شود.

مطالب مرتبط:                      

 تور دبی اردیبهشت 96 

 تور دبی خرداد 96    

تور دبی تابستان 96

تور دبی تیر 96

تور دبی مرداد 96 

تور دبی شهریور 96 

تور دبی از شیراز

تور دبی از تبریز

تور دبی از اصفهان

تور دبی از کرمانشاه

 تور دبی از مشهد

ارسال دیدگاه

خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم